Książki dla dzieci na Wielkanoc

ByDaniel

Książki dla dzieci na Wielkanoc

Już niedługo trzeba będzie kupić prezenty na Wielkanoc dla dzieci. Tak, całkiem niedawno wszyscy intensywnie myśleli o tym, co podarować pod choinkę, a tu już czas na wiosenne prezenty, które przyniesie zając. Co też, oprócz jajeczek, można wybrać dla dzieci? Odpowiedź jest prosta – książki. Tych nigdy nie jest mało. Książki nie są w stanie się znudzić. W szczególności, że wciąż pojawiają się nowe, ciekawe propozycje.

Szpieg, szmaragd i brukselskie koronki. Mazurscy w podróży

Dzieci kochają powieści przygodowe, a te w swoim dorobku literackim ma Agnieszka Stelmaszyk. Tym razem autorka zaprasza do tego, aby poznać piąty tom przygód, który jest w stanie przynieść ogrom wspaniałych atrakcji. Kto jeszcze nie miał okazji poznać rodziny Mazurskich, ten ma doskonałą okazję do tego, aby te zaległości nadrobić. Oto Jędrek, który wraz ze swoimi rodzicami, kuzynką Marcelą i babcią, wyrusza w podróż. Za każdym razem jadą samochodem, przeżywając różnego rodzaju przygody. Można być pewnym tego, że nikt na nudę nie będzie narzekał. Gdzie tym razem wyruszy rodzina Mazurskich? Z jakimi przygodami będą musieli zmierzyć się po drodze? Warto poznać odpowiedzi na tego typu pytania.

Tuzin tajemnic. 12 niezwykłych zagadek kryminalnych

Czy to możliwe, żeby dzieci zajęły się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych? Oczywiście, że tak. Co więcej, będą oni z wielką pasją podchodzić do tego typu zadań, które są oczywiście dopasowane do ich wieku. W Wielkiej Brytanii, książki należące do tej serii, cieszą się ogromną popularnością. Czas więc na to, aby i polscy czytelnicy mogli poznać krótkie historie, gdzie zawsze znaleźć można zagadkę do rozwiązania. Jaką? Na to odpowiedź znaleźć trzeba już w książce. Ze spokojem – jeżeli ktoś nie będzie mógł znaleźć odpowiedzi na tego typu pytanie, to rozwiązanie znajdzie na końcu. Wszystko jest tak ułożone, że każdy czytelnik poradzi sobie z tym wyzwaniem. Trzeba przyznać, że rozwiązywanie zagadek kryminalnych, to nie lada ćwiczenie dla poprawy sprawności umysłu.

About the author

Daniel administrator